Mr Krime 14.01.2012

Jazztko 14.01.2012

klub Jazzga
ul.piotrkowska 17

start 21:00

adaptery:
Mr Krime [Mako Boko, Kraków]
Kuki Monstah [Jazztko, Soul Confectionery, Łódź]

CZEŚĆ!

Zapach kolejnej porcji Jazzteczek już czuć! na najbliższej potańcówce- oprócz mnie- Ciasteczkowego Potwora płyty puszczać będzie mój gość wieczoru – Ojciec Karol z Break Da Funk

MR KRIME I JEGO TURNTABLISTYCZNE SKILLSY

Chociaż muzyką Mr.Wojtek zajmuje się od 7 roku życia (szkoła- skrzypce, fortepian), to głośniej zaczęło być o nim słychac jakieś 10 lat temu kiedy Pan Wojtek parę razy pod rząd pokazał kto jest bossem w Polsce, jeśli chodzi o drapanie płyt i inne tricki na adapterach. 2001 i 2002 to I miejsce na Vestax Extravaganza na Europę wschodnią, 2003 – zwycięstwo w zawodach ITF. Było jeszcze Wheels On Fire w kategorii drums deluxe. Od pewnego czasu Krime nie bierze udziału w zawodach skupiając się raczej na promowaniu dobrej muzyki w swoich setach, które oczywiście zawsze polane scratchowym lukrem. W 2007 mogliście zobaczyć jak Krime drapie płyty w klipie promocyjnym IDA 2007 – ogólnoświatowych zawodów turntablistycznych.

w ramach IDA tylko już 2008 odbył się też występ składu dj Krime i spółka ;)

dj Krime & Band @ IDA 2008 worldfinal in Warsaw from bronislaw skrecz on Vimeo.

MR KRIME I MAKO BOKO

Mako Boko to skład, którego trzon stanowią Mr Krime, Daniel Drumz i Jim Dunloop. Oprócz nich udzielają się tam też DMC oraz Pat Patent, a często w publicznych występach biorą udział jeszcze inni artyści.
Mr Krime potrafi używać gramofonów w ściśle turntablistycznym ujęciu. W składzie Mako Boko postanowił jednak nie tykać się adapterów, co jest dla wielu osób zaskoczeniem. W składzie Mako Boko – Krime gra na insrumentach klawiszowych.

Mako Boko live at Pauza, part 1 from Daniel Drumz on Vimeo.

Mako Boko live at Pauza, part 2 from Daniel Drumz on Vimeo.

Mako Boko & Friends @ Pauza, Krakow 12.08.2009 from Daniel Drumz on Vimeo.

MR KRIME IN DA MIX

wraz z Danielem Drumzem, Mr.Krime nagrał mix Music For The Night People…

…a jako solowe wydania, dostarczył nam sporą dawkę świetnej muzyki w swojej dwuczęściowej (miejmy nadzieję, że – póki co- dwuczęściowej) serii Krime Story.

MR KRIME LIVE

mimo że Krime raczej, zazwyczaj kręci imprezy w mniejszych, kameralnych klubach- bywały też akcje dla ciut szerszej publiki ;)

Mr Krime miał przyjemność dzielić scenę z takimi jak Soul 2 Soul, Run DMC, dj Qbert, The Scratch Perverts, Marc Hype, Morcheeba, The X Ecutioners, Goldie, dj Vadim, Cold Cut, Killa Kela, Kid Koala czy Afrika Bambaata. Współpracował również z takimi postaciami jak Sławomir Jaskułke, Joachim Mencel, Krzysztof Dziedzic, Piotr Wyleżoł, Krzysztof Pacan, Karim Matusewicz, Jorgos Skolias, Arek Skolik, Jarosław Śmietana, Robert Kubiszyn, Harry Tanschek, Steve Logan, Cornelius Claudio Kreusch, Jerzy Małek Aga Zaryan, Atma Anur, Adam Kowalewski, Wojciech i Jacek Fedkowicz.

Zapraszam serdecznie na Jazztko vol.zwei!

Kuki

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates