Señor Soul & Kuki Monstah 19.11.2011

JAZZTKO 19.11.2011

płyty drapią:

Señor Soul [Rezerwat Winyli, Mamy Dla Was Kwiaty, Kinky Beats/ Kraków]

Kuki Monstah [Soul Confectionery, Jazztko / Łódź]

a na instrumentach perkusyjnych będzie grał Bzyq

klub Jazzga / Piotrkowska 17

start 21:00

Wstęp 10/15 monet (przed 23:00/po 23:00)

 

CZEŚĆ!

No dobra. Wynudziłem się bez tego Soul Confectionery parę miesięcy niemiłosiernie. Trzeba by coś porobić w weekendowe wieczory. W związku z tym zapraszam Ciebie i Ciebie i jego i ją też na pyszne Jazzteczka do Jazzgi. Już niedługo. Pod koniec listopada. Pierwsze Jazztka mam zamiar piec specjalnie dla Was wraz z Kubą – Señor Soul’em z Krakowa. Pewnie nie trudno się domyślić, że do ciasta wkruszamy funk, wkruszamy soul, wkruszamy afrobeat,a także afrofunk, disco, boogaloo, trochę (może) hip hopu starego, no i rzecz jasna…JAZZ. Jazzu to w ogóle najwięcej będzie (chyba).

A dlaczego Señor Soul? Gdyż to- świetny funk/soul/jazz selektor. Ten kto był na ostatnim koncercie 6ix Toys, będzie wiedział o kogo chodzi, gdyż Kuba zagrał wtedy świetne afterparty.

Señor Soul kojarzony jest po pierwsze z Rezerwatem Winyli, po drugie z ekipą Hydrofoniks i inicjatywą Mamy Dla Was Kwiaty, po trzecie z festiwalem Muzyka i Świat, po czwarte z Estropical, po piąte z Kinky Beats.

 

REZERWAT WINYLI

Rezerwat Winyli to sklep z płytami prowadzony przez Kubę, który znajdował się na krakowskim Kazimierzu. Dzięki wstępnej selekcji nagrań – przegrzebując kolejne półki właściwie można było być pewnym, że każda płyta, po którą wyciągniemy rękę będzie godna uwagi. Do Rezerwatu można było można wpaść pogrzebać w analogach, pogadać, napić się kawy czy herbaty i ogólnie – spędzić bardzo miło popołudnie. Chwilowo sklep ma przerwę w działalności, ale Señor Soul nie traci czasu angażując się w kolejne projekty, o których przeczytacie poniżej. Tymczasem jak to było w rezerwacie- najłatwiej dowiecie się z krótkiego materiału filmowego.

 

HYDROFONIKS I MAMY DLA WAS KWIATY

Hydrofoniks to Señor Soul, Doktór Plama i Rewelacyjny Luciano. Wspólnie prowadzą oni audycję radiową pod tytułem Mamy Dla Was Kwiaty, której uzupełnieniem (a może na odwrót?) jest cykl imprez o tym samym tytule. Chłopaków możecie posłuchać w krakowskiej rozgłośni radiofonia.fm w każdą sobotę w godzinach 19:30-21:00 i szczerze powiem, że to chyba najlepszy sposób na sobotni before przed party. Także w najbliższą sobotę odpalcie sobie internetowy player radiofonii lub nastawcie gałkę odbiornika na 100,5 fm jeśli jesteście akurat w Krakowie.

 

FESTIWAL MUZYKA I ŚWIAT

Señor Soul jest współorganizatorem festiwalu Muzyka i Świat. Na liście dotychczas zaproszonych gości festiwalowych znajdują się m.in.Quantic z Tru Thoughts, Karl Hector and The Malcouns, Minimatic, czy goście z Polski tacy jak Mr.Krime i Daniel Drumz. Oprócz występów – koncertów i imprez zaproszonych gości w ramach festiwalu wyświetlane są filmy dokumentalne poświęcone tematom muzycznym, a także zorganizowane są wykłady, warsztaty i spotkania z zaprosznymi artystami. Także plan na popołudniowy film, wieczorny koncert lub impreze i spotkanie w niedzielne popołudnie z tym samym artystą, którego widzielismy w sobotę wieczorem zdaje się być idealną formułą na spędzenie weekendu, prawda?

ESTROPICAL

Estropical to kolejny projekt, w który jest zaangażowany Señor Soul. Oprócz Kuby w inicjatywę wplątani są- Funklore i Kid Buttons. Estropical to, dj crew, to audycja radiowa (ponownie radiofonia.fm) oraz festiwal, na którym gościli m.in. Hugo Mendez z Sofrito i Pedo Knopp z Analog Africa. Słabo?

KINKY BEATS

Kinky Beats, to kolejny cykl imprez organizowanych i granych przez ekipę Hydrofoniks. Tym razem – chodzi o krakowską Alchemię. Jeśli jesteście akurat w Krakowie, koniecznie sprawdźcie czy to akurat nie w ten weekend chłopaki grają na Kazimierzu.

 

Także mojego jazzteczkowego gościa już znacie. Nie pozostaje mi nic więcej jak zaprosić Was na najbliższą impreze 19.11.2011. Jazztka zaczynamy wypiekać około 21:00, a potem to już grzejemy do rana. Będzie najgorzej. Uszy zakrwawią.

 

Pozdrawiam,

 

Kuki

http://www.facebook.com/senor.soul

http://www.facebook.com/mamydlawaskwiaty

http://www.facebook.com/estropical

http://soundcloud.com/senorsoul

 

 

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates